HOME   O NÁS   REFERENCE   KE STAŽENÍ   KONTAKT  

Bazénové technologie - veřejné bazény

Dodáváme bazénové technologie vysoké kvality pro veřejné, hotelové, lázeňské, nemocniční a jiné bazény. Úprava bazénové vody veřejných koupališť, jak výše zmiňované bazény nazývá platná legislativa, není technologicky až tak složitá záležitost, ale je nutné při návrhu uvažovat s legislativními a hygienickými normami. V praxi se často setkáváme s poddimenzovanou recirkulací vody, špatnou hydraulikou bazénů, zcela nevyhovující kapacitou přelivných jímek, ale také s „plně automatickými provozy“ vyžadující trvalou přítomnost obsluhy.

Při nových instalacích bazénových technologií lze veškeré požadavky norem a budoucího uživatele snadno zapracovat do projektu a následně veškerá tato opatření realizovat. U starších instalací lze někdy drobným zásahem dosáhnout naplnění požadavků hygienické služby a vyhnout se tak případným, nemalým finančním postihům.

Zcela základními body v úpravě bazénové vody jsou dostatečná recirkulace vody, zajištění správné hydrauliky bazénu přiměřeným počtem recirkulačních trysek, automatické měření provozních hodnot Cl a pH s řízeným dávkováním příslušných chemikálií a samozřejmě automatický ohřev bazénové vody.

Vlastní vybavení a řešení bazénu se odvíjí od jeho účelu, způsobu využití a předpokládané skladby návštěvníků. Instalujeme postranní madla, žebříky, masážní trysky, podvodní světla, protiproudy, bublinkové masáže apod.