HOME   O NÁS   REFERENCE   KE STAŽENÍ   KONTAKT  

Úpravny vody - blokové úpravy

Tyto úpravny jsou cenově velice výhodné a jejich instalaci zvládne každý instalatér i kutil. Sestavení a nastavení úpravny nezabere více než dvě hodiny.

Desinfekce vody

Jednou z nejčastějších úloh úpravy vody je její desinfekce. Jedná se o hygienické zabezpečení vody a používá se všude tam, kde jako zdroj slouží např. podzemní voda ze studní, případně je nutné dochlorovat vodu z potrubního řádu. Princip úpravny je jednoduchý: impulsním vodoměrem protéká voda a impulsy, které jsou vysílány z vodoměru do dávkovacího čerpadla řídí jeho chod. Čerpadlo dle impulsů přesně dávkuje desinfekční prostředek přes vstřikovací kus do potrubí nebo nádrže. K desinfekci vody se nejčastěji používá chlornan sodný NaClO nebo SAVO. Úpravna obsahuje: impulsní vodoměr do potrubí, dávkovací čerpadlo, plastový kontejner na roztok desinfekčního prostředku.

Úpravna pro změkčování a chemickou úpravu vody v tepelných okruzích - B10 DC1

Jedná se o rozšířenou variantu výše popsané úpravny o změkčovací stupeň, změkčovač ECOWATER ESM-XX. Neupravená - nezměkčená voda negativně ovlivňuje životnost a výkon tepelných zařízení, zároveň také často prodražuje jejich provoz. Změkčovače vody jsou hojně využívány při úpravě chladících, přídavných, napájecích a kotelních vod, v gastronomii pro myčky a konvektomaty, v prádelnách, v celé řadě průmyslových aplikací, ale také v domácnostech. Změkčování je chemický proces, při kterém dochází k odstraňování vápenatých a hořečnatých solí, které vytvářejí na teplosměnných plochách zařízení úsady. Do upravené – změkčené vody je pak dávkována kondicionační chemikálie, antikorozní, biocidní apod.